STEM-OvK

apr 16

STEM-OvK Wie kan er beter jongeren...

16/04/2018 01:00 31/05/2018 01:00 Vlaamse Jonge Ondernemingen Europe/Brussels STEM-OvK

Wie kan er beter jongeren warm maken voor een loopbaan in techniek, technologie en wetenschappen dan de mensen die er elke dag gepassioneerd mee bezig zijn in hun job? Met hun passie kunnen zij wetenschapsleerlingen introduceren en motiveren om op jonge leeftijd een STEM-carrière na te streven. Zo kunnen je leerlingen hun studiekeuze bepalen aan de hand van hun talenten, hun interesses en hun passies. En kunnen leerkrachten wetenschappen en techniek tevreden de vruchten plukken van hun passie.

Waarom een STEM-gastspreker uitnodigen in jouw klas?

  • inspirerende gastles rond STEM-ondernemerschap: je leerlingen gaan in dialoog met ondernemers, bedrijfsleiders en verantwoordelijken uit STEM-bedrijven. Ervaren technologen, techniekers en wetenschappers die in je klas gedurende 2 lesuren vrijwillig een gastles geven over één specifiek thema en zo hun passie overbrengen op je leerlingen. Een efficiënte, levendige manier om je laatstejaarsleerlingen te motiveren voor een STEM-studiekeuze.
  • Je leerlingen krijgen voeling met de onuitputtelijke mogelijkheden en relevantie van wetenschappen en techniek, in een globaliserende wereld met boeiende uitdagingen. 
  • Je leerlingen krijgen een realistisch beeld over STEM-ondernemerschap, ondernemende vaardigheden en het reilen en zeilen binnen het STEM-bedrijfsleven.
  • Je leerlingen krijgen een antwoord op belangrijke vragen waar ze vandaag de dag mee zitten bij het maken van hun studie-of beroepskeuze en vinden een hogere motivatie .

Vlajo slaat de brug tussen STEM-onderwijs en STEM-bedrijven

Met dit nieuwe onderwijsproject wil Vlajo de brug slaan tussen STEM-bedrijven en STEM-onderwijs. Zo wil Vlajo STEM-ondernemerschap bij onze schoolgaande jongeren stimuleren.

structurele STEM-partners haar krachten voor dit unieke onderwijsproject.
Hierbij wordt enerzijds rekening gehouden met de studierichting en het bedrijf van de gastspreker anderzijds. Vlajo legt de eerste contacten en is het aanspreekpunt voor alle vragen.

Meer info

DD/MM/YYYY

Wie kan er beter jongeren warm maken voor een loopbaan in techniek, technologie en wetenschappen dan de mensen die er elke dag gepassioneerd mee bezig zijn in hun job? Met hun passie kunnen zij wetenschapsleerlingen introduceren en motiveren om op jonge leeftijd een STEM-carrière na te streven. Zo kunnen je leerlingen hun studiekeuze bepalen aan de hand van hun talenten, hun interesses en hun passies. En kunnen leerkrachten wetenschappen en techniek tevreden de vruchten plukken van hun passie.

Waarom een STEM-gastspreker uitnodigen in jouw klas?

  • inspirerende gastles rond STEM-ondernemerschap: je leerlingen gaan in dialoog met ondernemers, bedrijfsleiders en verantwoordelijken uit STEM-bedrijven. Ervaren technologen, techniekers en wetenschappers die in je klas gedurende 2 lesuren vrijwillig een gastles geven over één specifiek thema en zo hun passie overbrengen op je leerlingen. Een efficiënte, levendige manier om je laatstejaarsleerlingen te motiveren voor een STEM-studiekeuze.
  • Je leerlingen krijgen voeling met de onuitputtelijke mogelijkheden en relevantie van wetenschappen en techniek, in een globaliserende wereld met boeiende uitdagingen. 
  • Je leerlingen krijgen een realistisch beeld over STEM-ondernemerschap, ondernemende vaardigheden en het reilen en zeilen binnen het STEM-bedrijfsleven.
  • Je leerlingen krijgen een antwoord op belangrijke vragen waar ze vandaag de dag mee zitten bij het maken van hun studie-of beroepskeuze en vinden een hogere motivatie .

Vlajo slaat de brug tussen STEM-onderwijs en STEM-bedrijven

Met dit nieuwe onderwijsproject wil Vlajo de brug slaan tussen STEM-bedrijven en STEM-onderwijs. Zo wil Vlajo STEM-ondernemerschap bij onze schoolgaande jongeren stimuleren.

structurele STEM-partners haar krachten voor dit unieke onderwijsproject.
Hierbij wordt enerzijds rekening gehouden met de studierichting en het bedrijf van de gastspreker anderzijds. Vlajo legt de eerste contacten en is het aanspreekpunt voor alle vragen.

Meer info