/ Hoger onderwijs / Praktische info

Ondernemers voor de Klas

Ondernemend handelen concreet maken dankzij een inspirerende gastles over het ondernemend parcours van iemand uit het werkveld.
Hoger onderwijs

Veel gestelde vragen

Om voldoende opties te bieden, vinden de gastlessen plaats gedurende drie periodes in het schooljaar. Zo vind je zeker een moment dat past.

  • Periode 1: 15 oktober – 30 november
  • Periode 2: 15 februari – 31 maart
  • Periode 3: 1 mei – 31 mei

Een spreker vastleggen kan vanaf 21 september. Weet dat er doorheen het schooljaar extra sprekers inschrijven en dat we voor elke periode een extra oproep doen naar de sprekers. De database met beschikbare sprekers wordt dus gedurende het schooljaar voortdurend aangevuld.

Een spreker vastleggen kan vanaf 21 september. Weet dat er doorheen het schooljaar extra sprekers inschrijven en dat we voor elke periode een extra oproep doen naar de sprekers. De database met beschikbare sprekers wordt dus gedurende het schooljaar voortdurend aangevuld.

Het kan gebeuren dat er op een bepaald moment geen geschikte spreker beschikbaar is voor een bepaalde klasgroep of richting. De databank wordt echter continu aangevuld doorheen het schooljaar. Het loont dus zeker de moeite om later opnieuw een kijkje te nemen.

Wie op zoek is naar een specifiek profiel of extra ondersteuning kan contact opnemen met projectcoördinator Wendy Smets. Zij denkt graag mee en bekijkt samen welke mogelijkheden er zijn.

Vlajo zorgt ervoor dat zowel leerkrachten als gastsprekers goed voorbereid aan de slag kunnen. Leerkrachten ontvangen na het vastleggen van een gastles automatisch toegang tot een toolkit met handige materialen. Denk aan sjablonen, tips, voorbereidende vragen en lesondersteunend materiaal.

Daarnaast verloopt alles vlot via een gebruiksvriendelijk boekingssysteem. Vlajo zorgt voor duidelijke communicatie, opvolging en een kwaliteitsvolle selectie van sprekers. Zo kunnen alle partners met vertrouwen samenwerken aan een inspirerende leservaring voor de leerlingen.

Docenten kunnen gastlessen boeken vanaf 21 september tot twee weken vóór de datum van de gastles. Voorbeeld: wil een spreker op 15 oktober een gastles geven? Dan kan een docent die les boeken tot en met 1 oktober.

Ja!

Ondernemers voor de Klas is er voor alle leerlingen uit het secundair en hoger onderwijs. Om het verhaal van de gastspreker relevant en boeiend te maken voor alle jongeren, werken we met een duidelijke focus en een aangepaste invalshoek per leeftijdsgroep. Zo sluit elke gastles aan bij de leefwereld van de studenten.

Uiteraard! Meer zelfs, speciaal voor STEM-richtingen verzamelen we STEM-sprekers onder de noemer STEMfluencers. Lees alles over deze specifieke STEM-sprekers op onze STEMfluencer-pagina.

Ondernemers voor de Klas is een breed gedragen project dat gastlessen mogelijk maakt in alle onderwijsdomeinen en opleidingen van het hoger onderwijs.

Ondernemers en ondernemende professionals uit uiteenlopende sectoren delen hun loopbaanverhaal in de klas. Zo krijgen studenten de kans om rechtstreeks te leren van echte ervaringen uit het werkveld, binnen hun eigen interesse- of opleidingsdomein.

Het project richt zich niet alleen op economische opleidingen, maar op alle onderwijsdomeinen in het hoger onderwijs:

  • Land & tuinbouw
  • Mens & maatschappij
  • Voeding & horeca
  • Kunst & creatie
  • Taal & cultuur
  • Sport
  • Economie en organisatie
  • STEM (wetenschappen - techniek/technologie - communicatie/media/IT)

Bekijk hier de aftermovie van de gastlessen van Hassan Al Hilou (CAPITAL VZW) en Pascale Naessens om een beeld te krijgen.

Absoluut! Je hoeft je zeker niet te beperken tot één gastspreker. Heb je meerdere lesuren beschikbaar en verschillende interessante sprekers gevonden? Plan ze gerust allemaal in. Zijn de sprekers op dezelfde dag beschikbaar? Dan kan je zelfs een voormiddag of namiddag organiseren waarin studenten seminariegewijs naar verschillende gastlessen luisteren. Een ideale manier om diverse invalshoeken en loopbaanverhalen aan bod te laten komen.

Door een gastles te boeken via de boekingsmodule van Vlajo geniet je van een vlotte en transparante planning, toegang tot kwaliteitsvolle sprekers én ondersteuning op maat. Je ontvangt automatisch toegang tot handige materialen om de gastles voor te bereiden en Vlajo volgt alles mee op. Mocht er iets wijzigen of mislopen, dan zorgt Vlajo voor een oplossing. Je bent zeker van een goed georganiseerde les, mét kwaliteitsgarantie.

Met de steun van

Zetten ook mee hun schouders onder Ondernemers voor de Klas

Agoria, Alimento, Bemas, BNY Mellon, Coopkracht, De Groene Kring, Euroclear, Familiehulp, Fevia, Flanders Space, IBM, JCI, LSU, Manpower, Partena, Technopolis, Total Energies, Toyota, VIVO, Vlaams Welzijnsverbond, Volta, VOKA.