Een school die ondernemerschap stimuleert, dat mag gezien worden!


Ambassadeurscholen nemen ondernemerschapsonderwijs mee op in het hele schoolbeleid, over alle studierichtingen en onderwijsniveaus heen. Ze hanteren een vakoverschrijdende O&O-benadering, investeren in ondernemende leerkrachten en bouwen structurele bruggen met het lokale bedrijfsleven via werkplekleren, bedrijfsbezoeken, ondernemers voor de klas en andere initiatieven. Deze scholen hebben de ambitie om een voortrekkersrol te spelen en zijn graag bereid om hun best practice te delen met andere onderwijsactoren. Voor het behalen van het O&O-kwaliteitslabel ‘Vlajo Ambassadeurslabel’ dient een school aan bepaalde criteria te voldoen en een dossier in te dienen.
 

Blinkt jouw school ook uit in ondernemend onderwijs?

Stel je kandidaat!


De erkenningen worden uitgereikt op het slotevent van Vlajo  en gelden voor een termijn van vijf jaar. Uitblinken in ondernemend onderwijs Het O&O label 'Vlajo Ambassadeurschool' gaat naar scholen die veelvuldige inspanningen leveren om hun leerlingen/studenten ondernemende competenties bij te brengen. De criteria zijn objectief en vastgelegd in een document. Kandidaat ambassadeurscholen dienen een dossier in voorzien van bewijsstukken voor vrijdag 24 maart 2017.

Vlajo-projectcoördinator voor Ambassadeurscholen

Ben Peeters | ben.peeters@vlajo.org | 016 29 84 76 - 0490 44 72 57
 

Deze scholen ontvingen de voorbije jaren het Vlajo-Ambassadeurlabel


2016

De nieuwe ambassadeurscholen  zijn gekend. Een indrukwekkende reeks dit jaar met de ICEE-scholen!

  1. KTA | Dendermonde| www.ktad.be
  2. Handelsinstituut Regina Pacis | TIELT | www.hrp-tielt.be
  3. College Hagelstein  | Sint Katelijne Waver | www.collegehagelstein.be
  4. KA | Tervuren | www.katervuren.be
  5. Mater Salvatoris Instituut | KAPELLEN | www.matersalvatoris.be
  6. Ensorinstituut | Oostende |  www.ensorinstituut.be
  7. KA Ring | Leuven | www.ka2ring.be
  8. Marialoopschool (BaO) | Meulebeke |  sgmeulebekepittem.be
  9. Sint-Jozefschool | Mere | www.sintjozefschoolmere.be
  10. Universiteit Antwerpen - Campus Hoboken - THE COMPANY | www.kdg.be
  11. UC Leuven-Limburg Campus hertogstraat |  www.ucll.be
  12. Virgo Sapiens | Londerzeel | www.virgosapiens.be
  13. KA | Tienen | www.katienen.be
  14. SIint-Pieterscollege | Leuven | www.sintpieterscollege.be

2015

  1. KTA Mobi | Gent | www.ktamobi.be
  2. Onze-Lieve-Vrouwecollege | Zottegem | www.olvcollege.be
  3. Virgo+ | Vilvoorde | www.kov.be/virgoplus
  4. KTA | Brasschaat | www.ktabrasschaat.be
  5. Spes Nostra | Kuurne | www.spesnostra.be
     

2014

  1. Basisschool De Regent | Gingelom | www.bsgo-de-regent.be
  2. ZAVO | Zaventem | www.zavo.be
  3. Sancta Maria Instituut | Aarschot | www.sanctamaria-aarschot.be
  4. Koninklijk Atheneum | Temse | www.lyceumtemse.be
  5. Go!Atheneum | Malle |www.gomalle.net
  6. Vrije Basisschool ‘t Goor & ’t Goortje | Heist-op-den-Berg | www.vbshgoor.be
     

2013

  1. Basisschool De Zevensprong  | Borgerhout | www.7sprong.be
  2. BuBao Centrum |Ganspoel | www.ganspoel.be
  3. Basisschool Engelmanshoven |Gelinden | www.bs-engelmanshoven.be
  4. Basisschool Windekind | Rumbeke | www.bsrumbeke.be
  5. Ursulinen |Mechelen | www.ursulinenmechelen.be
  6. Heilig Graf Turnhout www.heilig-graf.be
  7. PXL-Tech en PXL-IT voormalig XIOS www.pxl.be
  8. Howest www.howest.be
     

2012

  1. Don Bosco Instituut Groot | Bijgaarden | www.donboscogb.be
  2. Maerlant Atheneum | Blankenberge | www.maerlantatheneum.be
  3. PHTI | Gent | www.phtigent.be
  4. Stedelijke Handelsschool | Turnhout | www.handelsschool.be