/ Nieuws / Ontdek de 5e editie van de Vlajo Digi-weken: 4 weken vol inspirerende webinars

Ontdek de 5e editie van de Vlajo Digi-weken: 4 weken vol inspirerende webinars

17 uur geleden in Activiteiten, Nieuws

In dit nieuwsbericht

Van 20 januari tot 20 februari 2026 organiseert Vlajo opnieuw de Digi-weken: vier weken vol gratis webinars en online trajecten die leerkrachten, jongeren en startende ondernemers helpen hun digitale en ondernemende skills te versterken. Van AI tot storytelling, en van ondernemerschap tot digitale etiquette – er is voor ieder wat wils.

Nieuwsbericht delen
Teaser image

Tijdens de Digi-weken bundelen we topsprekers en praktische sessies die je meteen kunt inzetten in de les of in je eigen leerproces. De webinars zijn opgedeeld in vijf thema’s, elk met een specifieke focus:

  1. Ondernemende digitale tools: leer hoe je innovatieve digitale tools zoals het Vlajo-platform en Odoo kunt inzetten om projecten en ondernemingszin te versterken.
  2. Starten met een eigen bedrijf: ontdek hoe je van een idee tot een eigen bedrijf komt, inclusief tips voor studenten en jongeren die willen starten met ondernemen.
  3. AI & innovatie: praktische inzichten in generatieve AI, Groeipaden en digitale zichtbaarheid in een wereld waarin AI steeds belangrijker wordt.
  4. Marketing & communicatie: leer hoe je effectief communiceert, professioneel online aanwezig bent en verhalen vertelt via podcasts of andere digitale kanalen.
  5. Arbeidsmarkt & talentontwikkeling: krijg zicht op de digitale skills en talenten die jongeren nodig hebben om succesvol te navigeren op de arbeidsmarkt van vandaag en morgen.

 

Ontdek alle webinars

Benieuwd welke webinars dit jaar op het programma staan? Klik hieronder op de thema’s die je interesseren en ontdek welke webinars je kan volgen. Inschrijven kan gemakkelijk en snel via de link. Leg meteen jouw favoriete sessies vast, zo mis je niets van deze inspirerende Digi-weken! 

Eerste graad in beweging

  • Sprekers: Mieke Kennes & Wendy Van De Velde (Vlajo)
  • Datum: dinsdag 20 januari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leercoaches

Tijdens deze sessie krijg je een unieke blik achter de schermen van het Vlajo-webplatform. Mieke en Wendy tonen live hoe leerkrachten en leerlingen door de projecten voor de eerste graad navigeren, welke tools ze kunnen gebruiken en hoe het platform hun ondernemende vaardigheden stimuleert. Een ideale introductie voor wie de eerste graad actiever, relevanter en digitaler wil maken.

INSCHRIJVEN

---

ProjectSnacks: kickstart jouw jongerenbedrijf

  • Spreker: Mieke Kennes (Vlajo)
  • Datum: woensdag 21 januari 2026 – 14:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

In deze praktische webinar ontdekken jongeren en leercoaches hoe ze een Mini-onderneming, Team@venture of Small Business Project efficiënt opstarten via het digitale Vlajo-platform. Via vier korte, concrete “ProjectSnacks” leren ze hoe ze inkomsten en uitgaven correct rapporteren, hoe ze een jongerenbedrijf zichtbaar maken en een webshop bouwen op de Vlajo-website en hoe ze sterren kunnen verdienen. Perfect voor iedereen meteen goed van start wil gaan.

INSCHRIJVEN

---

Ontdek Vlajo Challenge: de virtuele winkel die ondernemingszin bij jongeren stimuleert

  • Spreker: Mieke Kennes (Vlajo)
  • Datum: woensdag 22 januari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leercoaches

Dankzij Vlajo Challenge kunnen leercoaches leerlingen kennis laten maken met ondernemende vaardigheden via een virtuele winkelomgeving. Tijdens deze speelsessie ervaren leercoaches zelf hoe het platform werkt: ze beheren hun eigen zaak, nemen beslissingen en zien meteen wat de impact is. Een sterke tool om jongeren spelenderwijs te laten ondernemen.

INSCHRIJVEN

---

Werken met Odoo in het onderwijs

  • Spreker: Laurence Pieters (Odoo)
  • Datum: dinsdag 27 januari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leercoaches

Odoo is een compleet ERP-pakket dat jongeren toelaat om echte bedrijfsprocessen te ontdekken: van voorraadbeheer tot facturatie en CRM. In dit webinar ontdekken leercoaches hoe toegankelijk het systeem is, welke modules leerlingen kunnen gebruiken en hoe ze alles optimaal kunnen begeleiden. Een sessie vol hands-on tips om digitaal en praktijkgericht te werken.

INSCHRIJVEN

Van idee tot ondernemerschap: de ultieme gids voor jonge ondernemers

  • Spreker: Gianno Declercq (Voka)
  • Datum: maandag 26 januari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

In deze sessie verken je de volledige reis van een eerste idee tot een concreet businessplan. Gianno licht toe welke organisaties starters ondersteunen, welke subsidies bestaan, waar valkuilen liggen en hoe je als student-ondernemer een realistisch groeipad uitstippelt. Je krijgt inzichten uit het Vlaamse ecosysteem én voorbeelden van ondernemers die je zijn voorgegaan.

INSCHRIJVEN

---

Slim starten: student-ondernemerschap als ideaal experimenteermoment

  • Spreker: Stan De Pauw (Dexxter)
  • Datum: dinsdag 3 februari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Student-ondernemerschap biedt een veilige en kansrijke omgeving om ideeën te testen. Stan laat zien hoe je studie, werk en ondernemerschap combineert, welke juridische en fiscale zaken je moet regelen en welke digitale tools je helpen om efficiënt te werken met beperkte tijd. Een inspirerende sessie voor iedereen die wil proeven van ondernemen.

INSCHRIJVEN

---

Van Mini-ondernemer naar eigen bedrijf

  • Spreker: Thibault Dufoort (Polyflow)
  • Datum: woensdag 4 februari 2026 – 15:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Thibault deelt zijn persoonlijke ondernemersverhaal: hoe hij begon als gedelegeerd bestuurder in een Mini-onderneming en uiteindelijk zijn eigen bedrijf oprichtte: Polyflow. Zijn ervaringen, inzichten en uitdagingen maken dit een motiverende sessie voor jongeren die dromen van een eigen onderneming.

INSCHRIJVEN

Slim leren met AI: AI als studie- en projectpartner

  • Spreker: Michiel Vandendriessche (Raccoons)
  • Datum: woensdag 28 januari 2026 – 16:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Generatieve AI verandert de manier waarop we leren, werken en creëren. Michiel legt helder uit hoe de technologie werkt, welke slimme toepassingen nu al binnen bereik liggen en hoe je AI verantwoord inzet voor opdrachten, projecten en onderzoek. Verwacht veel demo’s, realistische voorbeelden en inzichten die je meteen kunt toepassen.

INSCHRIJVEN

---

Groeipad als leermiddel: AI van de basis naar de toekomst

Sprekers: Ben Peeters, Mieke Kennes & Wendy Van De Velde (Vlajo)

Data:

  • Sessie 1 (voor leercoaches): donderdag 29 januari 2026 – 19:00
  • Sessie 2 (voor leerlingen & studenten): maandag 9 februari 2026 – 19:00

Met het nieuwe Groeipad AI leren jongeren stap voor stap de kernconcepten van artificiële intelligentie kennen en ontdekken ze hoe generatieve AI hun studies en toekomstige carrière beïnvloedt. Een toekomstgericht leermiddel dat meteen toepasbaar is.

Dit webinar bestaat uit 2 sessies:

  • Tijdens de eerste sessie op 29 januari licht Ben toe hoe leercoaches het groeipad kunnen inzetten in de les en welke vaardigheden leerlingen ermee ontwikkelen.
  • Tijdens de tweede sessie op 9 februari kunnen jongeren samen met Mieke en Wendy ontdekken wat de inhoud van het groeipad is en waarom het interessant is om te volgen.

INSCHRIJVEN

---

Van Google naar AI: Van SEO naar GEO

  • Spreker: Jo Deferm (Webhero)
  • Datum: woensdag 4 februari 2026 – 17:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Steeds meer mensen zoeken niet via Google, maar rechtstreeks via AI-tools zoals ChatGPT. Dat verandert hoe bedrijven zichtbaar zijn online. Jo legt uit hoe deze verschuiving werkt, waarom klassieke SEO niet langer volstaat en wat bedrijven kunnen doen om vindbaar te blijven in een wereld van “Generative Engine Optimization” (GEO). Een vernieuwende blik op digitale zichtbaarheid.

INSCHRIJVEN

Zo start je je eigen podcast: van idee tot eerste opname

  • Spreker: Maarten Desmet (Legends Tours)
  • Datum: woensdag 21 januari 2026 – 18:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Podcasts zijn krachtige vertelvormen, en in deze inspirerende sessie ontdek je hoe je er zelf één creëert. Van het bepalen van je concept en doelgroep tot de technische basis, opname-opstelling en publicatiestrategie: Maarten gidst je door het hele proces. Je krijgt bovendien concrete tips die je helpen om verhalen te brengen die écht blijven hangen.

INSCHRIJVEN

 ---

De kracht van een eerste online indruk

  • Spreker: Isabelle Coppens (Gracious Manners)
  • Datum: woensdag 28 januari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Een professionele online aanwezigheid is vandaag onmisbaar. In deze sessie zoomt Isabelle in op digitale etiquette: van e-mailkwaliteit tot videomeetings, van emoji-gebruik tot digitale lichaamstaal. Je ontdekt hoe je professioneel communiceert op platformen zoals LinkedIn, Teams en Slack, en hoe je met kleine ingrepen je digitale reputatie versterkt.

INSCHRIJVEN

---

(Digitale) events organiseren die engagement creëren

  • Spreker: Wouter Maenhaut (Fanfinity)
  • Datum: dinsdag 10 februari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Hoe bouw je een event dat écht blijft hangen? Wouter neemt je mee van concept tot uitvoering en toont hoe je met sterke formats, interactie, gamification, slimme tools en doordachte communicatie een betrokken publiekopbouwt. Je krijgt zowel creatieve als praktische inzichten, inclusief tips voor hybride eventvormen.

INSCHRIJVEN

---

De kracht van persoonlijk contact in een digitale wereld

  • Spreker: Ilka Vandebroeck (The Call Academy)
  • Datum: woensdag 11 februari 2026 – 14:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Ondanks alle digitale alternatieven blijft een telefoongesprek vaak het meest directe en effectieve communicatiemiddel. Ilka toont hoe je telefoontjes inzet in studies, projecten en professionele contexten, hoe je je voorbereidt op belangrijke gesprekken en welke technieken zorgen voor duidelijkheid en vertrouwen. Een waardevolle sessie voor wie persoonlijk contact sterker wil benutten.

INSCHRIJVEN

Talenten die tellen: alles over dé skills van de toekomst

  • Spreker: Wim Van der Linden (Randstad)
  • Datum: woensdag 28 januari 2026 – 14:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Welke talenten maken vandaag écht een verschil op de arbeidsmarkt? Randstad bundelt jaren onderzoek en toont welke competenties jongeren het best verder ontwikkelen. Je ontdekt trends, toekomstgerichte vaardigheden én hoe je sterke punten herkent (bij jezelf of iemand anders) en inzet.

INSCHRIJVEN

---

De arbeidsmarkt van morgen

  • Spreker: Joyce Simoens (Voka)
  • Datum: maandag 2 februari 2026 – 19:00
  • Voor wie: leerlingen, studenten en leercoaches

Digitale vaardigheden worden steeds belangrijker in alle sectoren. Joyce schetst een helder beeld van de arbeidsmarkt van morgen, toont welke skills bedrijven zoeken en hoe studenten zich daar nu al op voorbereiden. Met voorbeelden uit Voka-bedrijven, praktische tips voor een sterk online profiel en inzichten in de balans tussen soft en hard skills.

INSCHRIJVEN

17 uur geleden in Activiteiten, Nieuws