/ Nieuws / Verpleegkundestudent Lindsay Verswyvel wint Start Academy 2026 met DateWatch

Verpleegkundestudent Lindsay Verswyvel wint Start Academy 2026 met DateWatch

10 dagen geleden in Nieuws, Pers

In dit nieuwsbericht

Lindsay Verswyvel heeft met haar project DateWatch de nieuwste editie van Start Academy gewonnen. Tijdens de finale overtuigde de studente verpleegkunde aan Thomas More de jury met een veiligheidsapp dat vrouwen ondersteunt voor, tijdens en na een date. Als winnaar ontvangt ze €1.500 startkapitaal, aangeboden door BNP Paribas Fortis.

Nieuwsbericht delen
Teaser image

De finale vond plaats op dinsdag 5 mei in Brussel, waar een tiental finalisten hun ideeën pitchten voor een jury van experten uit het bedrijfsleven en de financiële wereld. De bekendmaking van de winnaar volgde enkele dagen later tijdens het Next Gen Fest in Walibi op zaterdag 9 mei. DateWatch sprong eruit dankzij de combinatie van maatschappelijke relevantie, innovatie en ondernemerschap

“DateWatch overtuigt met een sterk en maatschappelijk relevant businessidee, gedragen door lef, doorzettingsvermogen en sterk ondernemerschap. Een inspirerend voorbeeld voor jonge ondernemers, aldus de jury.

Veiligheid “in je broekzak”

DateWatch is een wearable met een veiligheidsapp die vrouwen niet alleen helpt tijdens een noodsituatie, maar ook voordien en nadien ondersteunt. Gebruikers kunnen vooraf aangeven waar ze naartoe gaan en op welk moment ze normaal thuis zouden moeten zijn. Op dat moment stuurt de app automatisch een check-in. “Reageer je niet, dan verwittigt de app de mensen die je vooraf hebt aangeduid. Die krijgen meteen je locatie”, legt Lindsay uit. Daarnaast kan je met de wearable verschillende functies activeren door één of meerdere kliks. "Twee keer klikken activeert een realistische fake call. Als je de knop 3 seconden ingedrukt houdt wordt er automatisch een SOS-melding verzonden naar je primair ingestelde contact met je locatie en een link naar de hulpdiensten. Het doel is een gevoel van veiligheid in je broekzak.”

Het idee voor DateWatch ontstond vanuit persoonlijke ervaringen. Lindsay werd enkele jaren geleden zelf slachtoffer van seksueel geweld en merkte toen hoe beperkt bestaande veiligheidsapps vaak zijn. “Preventie en nazorg kwamen nauwelijks aan bod,” vertelt ze, “Dus koos ik ervoor om niet bij de pakken te blijven zitten en zelf iets te ontwikkelen”.  

 

Jong ondernemerschap centraal

Met Start Academy wil Vlajo studenten stimuleren om ideeën om te zetten in concrete projecten. Tijdens het traject krijgen deelnemers begeleiding, workshops en feedbackmomenten om hun concept verder uit te werken

BNP Paribas Fortis ondersteunt het traject als hoofdsponsor en voorziet onder meer het startkapitaal voor de winnaars.

Deze editie toont opnieuw hoe sterk jongeren inzetten op maatschappelijke uitdagingen zoals veiligheid, duurzaamheid en inclusie. 

“Met Start Academy willen we jongeren de kans geven om hun ideeën om te zetten in concrete projecten. DateWatch toont hoe ondernemerschap kan ontstaan vanuit een persoonlijk verhaal en tegelijk maatschappelijke impact kan creëren. Het is inspirerend om te zien hoe Lindsay haar ervaring heeft vertaald naar een oplossing die ook anderen kan helpen,” zegt Bart Ballon van BNP Paribas Fortis.

Bart Ballon
Bart Ballon
Directeur bij BNP Paribas Fortis

Het is inspirerend om te zien hoe Lindsay haar ervaring heeft vertaald naar een oplossing die ook anderen kan helpen.

Volgende stap

Voor Lindsay betekent de overwinning vooral een extra duwtje in de rug om DateWatch verder uit te bouwen. De app is momenteel nog in ontwikkeling, maar het concept krijgt al ondersteuning van verschillende organisaties zoals CAW, JAC en Punt vzw.

De komende maanden wil ze zich focussen op de verdere ontwikkeling van de app en de lancering die gepland staat voor oktober 2026. “Ik bouw dit vanuit mijn hart en met veel passie. Deze erkenning bevestigt dat het verhaal dat achter DateWatch zit, het verhaal van zoveel vrouwen, de moeite waard is om er groot mee te dromen!” besluit ze.

Zit je ook met een idee en zoek je begeleiding om er actief mee aan de slag te gaan?

Laat je gegevens achter en we brengen je op de hoogte bij de start van de volgende editie van Start Academy.

10 dagen geleden in Nieuws, Pers